Hukuk Öğrencisi Araştırma Görevlisini Öldürdü

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi H.İ.H. (23), Araştırma Görevlisi Ceren DAMAR ŞENEL (26) ile tartıştı, bıçakladı ve tabancayla vurdu. Tüm müdahalelere rağmen Ceren DAMAR ŞENEL kurtarılamadı. Olayın ardından üniversiteden kaçan zanlı kısa süre içinde yakalandı.

H.İ.H.’nin kopya çekerken Araştırma Görevlisi Ceren Damar tarafından yakalandığı, hakkında tutanak tutulduğu, tutanağın işleme alınmaması için gün içerisinde bir kaç kez öğretim görevlisi ile görüştüğü, istediği cevabı alamayınca da cinayeti işlediği iddia edildi.

H.İ.H.’nin 2015 yılından itibaren Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrenci olduğu tespit edildi.

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku asistanı Ceren Damar, 26.05.1992 tarihinde Ankara’da doğmuştu. 2010 yılında Ankara Anadolu Lisesi’nden, 2014 yılında Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş, 2015 yılında Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştı. Yüksek Lisansını 2018 yılı Temmuz ayında tamamlamış, doktora öğrenimine başlamıştı. Fransızca ve İngilizce bilen Ceren Damar Şenel, 2 ay önce evlenmişti.

Acı olay sonrasında Çankaya Üniversitesindeki tüm sınavlar 1 gün, Hukuk Falkültesinde ise 3 gün süreyle ertelendi, eğitime ara verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir