Yüzlerce Geyiği Öldüren Avcıya Bambi Çizgi Filmini İzleme Cezası

ABD’de yasa dışı yöntemlerle çok sayıda geyiği öldüren 29 yaşındaki avcı David Berry bir yıl hapis cezasına mahkum edildi. Yüzlerce geyiği öldürdüğü düşünülen avcı hapiste kaldığüı sürece ayda en az bir kez Bambi adlı çizgi filmi izleyecek.

Missouri Hayvanları Koruma Dairesi yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre; avcılık sezonu dışında geceleri geyiklerin yüzüne ışık tutarak kaçmalarını engelleyen, adeta savunmasız durumda hareketsiz kalan hayvanları acımasızca katleden avcıların tek amacı bu sevimli canlıların boynuzlu başlarını kesip evlerinde sergilemek. Hayvanların diğer kısımları avcılar için hiç bir şey ifade etmiyor. Geyikleri bu şekilde katledenlerin tek amacı avlanma heyecanı yaşamak ve egolarını tatmin etmek.

Nitekim 29 yaşındaki David Berry’nin evinde çok sayıda geyik başı bulunmuş, hayvanların diğer kısımlarının ise çöpe atıldığı tespit edilmişti.

Vicdan dersi niteliğinde bir cezaya çarptırılan yasa dışı avcı, hapiste kaldığı sürece Bambi adlı geyiği konu alan klasik çizgi filmi izleyecek.

Bambi Çizgi Filmi:

1942 Disney Production yapımı olan çizgi filmde annesi bir avcı tarafından öldürülen Bambi adlı geyiğin hikâyesi anlatılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir