Uzayda İşlenen İlk Suç: Boşanma Aşamasındaki Karı-Koca Arasında Gerçekleşti

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görevli kadın astronot Anne McClain’in boşanma aşamasındaki eşinin banka hesaplarına izinsiz girdiği tespit edildi, hakkında soruşturma başlatıldı. Astronot McClain hakkındaki iddialar ispatlanırsa, bu olay uzayda işlenen ilk suç olarak tarihe geçecek.

2018 yılında astronot McClain, kocasının saldırısına uğradığını öne sürerek boşanma talebinde bulundu. Ortak çocuklarının velayetini almak istedi. Birkaç ay sonra uzay görevine başlayan McClain, uzay istasyonundaki bilgisayarlar aracılığıyla kocası Summer Worden’ın banka hesap hareketlerini inceledi. Summer Worden, eşinin izinsiz olarak banka hesabına girdiği gerekçesiyle ABD Tüketici ve Rekabet Kurumu Federal Ticaret Komisyonu’na (FTC) şikâyette bulundu.

Astronot McClain’ın avukatı, müvekkilinin yanlış bir şey yapmadığını, halen devam eden evlilik birlikteliğinden kaynaklanan faturaların ödenebilmesi için banka hesabında yeterli para olup olmadığını öğrenmek istediğini belirtti. Söz konusu hesabın karı-kocanın müşterek kullandığı bir banka hesabı olduğunu savundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir